2023 yılı itibariyle Tüyap çatısı altında, ayrı tarihlerde düzenlenecek WoodTech ve İntermob’a bu yıl yabancı ziyaretçiler damgasını vurdu!

22-26 Ekim arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen WoodTech ve İntermob Fuarları’na 425 marka, 681 firma ve firma temsilciliği katıldı. Ahşap, orman ürünleri ve teknolojileri sektörleri ile mobilya yan sanayi sektörünün bu önemli iki etkinliğini 60 bin kişi ziyaret etti.

Fuarlar, gördükleri bu yoğun ilgiye daha çok ürün grubu, ulusal ve uluslararası firma sayısıyla cevap verebilmek üzere 2023’ten itibaren farklı tarihlerde yine Tüyap’ta gerçekleşecek. İntermob’un tarihi 30 Eylül-3 Ekim 2023, Woodtech’in tarihi ise 19-23 Ekim 2023 olarak belirlendi.
 
WoodTech - 35. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı ve İntermob - 24. Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı 22-26 Ekim 2022’de gerçekleşti. Reed Tüyap Fuarcılık tarafından Ağaç İşleme Makine Sanayicileri Derneği (AİMSAD), Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği (MAKSDER), Avrupa Ağaç İşleme Makinesi İmalatçıları Federasyonu (EUMABOIS) iş birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı desteği ile gerçekleştirilen 14 salona yayılmış fuarlarda 425 marka, 681 firma ve firma temsilciliği yer aldı. Fuarları 12 bini 130 ülkeden yurtdışı ziyaretçi olmak üzere toplam 60 bin kişi ziyaret etti. Almanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Fas, Filistin, Gürcistan, Irak, Kosova, Libya, Lübnan, Kuzey Makedonya, Mısır, Özbekistan, Romanya, Rusya, Sırbistan, Tunus, Ürdün gibi ülkeler başta olmak üzere 20’nin üzerinde ülkeden alım heyetinin yer aldığı fuarı 60.000 nitelikli sektör profesyoneli ziyaret etti.
 
Fuarların gördüğü ilgiden memnun olduğunu belirten Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu : “Fuarlar ticareti canlandırmak için çok önemli bir gücümüz. Her sene çıtamızı yükselterek, ülkemizin ihracat hedeflerine önemli bir katkı sağlıyoruz. Bu yıl özellikle Avrupa’dan gelen ziyaretçilerimizde anlamlı bir artış gözlemledik. Geçen yıla göre yaklaşık yerli ziyaretçide %12, yabancı ziyaretçide ise %25 gibi yüksek bir artış oranı yakaladığımız ve yeni iş bağlantılarına sahne olduğumuz için mutluyuz” dedi. 
 
Woodtech ve İntermob 2023’te farklı tarihlerde aynı yerde
Getirdiği yeniliklerle her sene etkinliğini artıran Woodtech ve İntermob fuarları 2023’ten itibaren farklı tarihlerde düzenlenecek. Son 3 yıldır katılımcılar ve ziyaretçilerden gelen geri bildirimler ve yürütülen araştırmalar doğrultusunda, daha fazla firmaya ve ürüne yer verebilmek amacıyla yapılan bu değişiklik ile ahşap, orman ürünleri ve teknolojilerine odaklanan WoodTech ve mobilya yan sanayisine odaklanan İntermob fuarları ayrı dönemlerde gerçekleşecek. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, “Hem fuarlarımızın gelişimini sağlamak, hem ziyaretçi ve katılımcılarımızın taleplerini karşılamak için WoodTech ve İntermob fuarlarını farklı tarihlerde yapıp çok daha güçlenmesinin önünü açacak bu büyük değişimi yapma kararını tüm paydaşlarımızla beraber verdik.  Artık sektörün yeni oyuncularına yer sunabileceğimiz, mevcut katılımcılarımızdan stant alanını genişletmek isteyenlerin taleplerine cevap verebileceğimiz; ziyaretçilerimiz özelinde de ürün gruplarını daha spesifik bir halde bulabilecekleri ve katılımcılarımızın sunduğu ürün ile hizmetleri daha çeşitli bir şekilde gözlemleyebilecekleri bir sürece giriyoruz. Dünyadaki örneklerine de benzer bir yapılanma ile yaptığımız bu değişimin tüm sektörlerin iş bağlantılarına çok daha olumlu katkılar sunacağına olan inancımız sonsuz. Bu değişim ile bölgemizin her sene düzenlenen en büyük sektörel fuarı olma hedefimizi çok daha ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Buna göre 2023 yılında yine Tüyap çatısı altında, İntermob 30 Eylül-3 Ekim arasında, Woodtech ise 19-23 Ekim’de gerçekleşecek. 
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN