32 YILDIR SEKTÖRÜN GELİŞİMİNE KATKI SUNMANIN HAKLI GURUNU YAŞIYORUZ !

Sektörün Türkiye ve Avrasya’daki en büyük ihtisas fuarları olma başarısını yakalamış WoodTech ve İntermob fuarları, 12 – 16 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, İstanbul’da ziyaretçilerine kapılarını açmaya hazırlanıyor. Satışlarının büyük bölümünü tamamlamış olduğumuz fuarlar sektörün önde gelen yerli - yabancı firma ve firma temsilciliklerinin yoğun katılımı ile gerçekleşecek. 2018 fuarının kapanışından itibaren yurtiçi ve yurtiçi tanıtım çalışmalarımıza başladık. Etkin pazarlama faaliyetlerimiz neticesinde fuarlarımız, yeni pazarlara açılmak ve mevcut pazar paylarını arttırmak isteyen katılımcılarımıza ürünlerini sergilemeleri için en uygun ortamı sunacak ve onları doğru alıcılarla buluşturmayı hedeflemektedir. Potansiyel profesyonel ziyaretçiler, STK’lar, kamu kuruluşları, medya ve eğitim kurumlarından oluşan tüm ilgilileri kapsayacak şekilde hazırlanan fuar tanıtım ve pazarlama yol planının sonuna yaklaştığımız bu dönemde özel davet ve alım heyeti çalışmalarımıza hız veriyoruz. Bu yıl 32’ncisini düzenleyeceğimiz WoodTech ve 22’ncisini gerçekleştireceğimiz İntermob fuarlarının etkin pazarlama faaliyetlerimiz sonucunda nitelikli yerli ve yabancı sektör profesyonellerinin yoğun ziyaretiyle çok verimli geçeceğine inanıyoruz.

Çok etkili bir tanıtım faaliyeti olan ve çevre ülkelerde faaliyet gösteren Tüyap yurtdışı ofisleri ve tüm dünyaya yayılmış küresel temsilcilik ağı aracılığıyla özellikle Avrasya coğrafyasında sektöre hakim ekiplerimiz katılımcılarımızı aradıkları müşterilerle buluşturmak adına bulundukları ülkelerde alım heyeti çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar. Geçtiğimiz yıl 20 ülkeden gelen ve Tüyap misafiri olarak ağırlanan alım heyetleri sayısını bu yıl hedef ülkelerdeki ticari ataşeliklerimizin de destekleriyle arttıracağız.

Satış ve pazarlamaya yönelik çalışmalarımız yurtiçi ve yurtdışında fuar katılımlarıyla sürüyor. İlk durağımız Mısır’da gerçekleşen Ahşap ve Ağaç İşleme Makineleri sektörünün Kuzey Afrika bölgesindeki önemli bir fuar olan Cairo Woodshow Fuarı’ydı. Daha sonrasında proje ekibimiz Almanya’da gerçekleşen IMM Cologne+Living Kitchen, İran’da gerçekleşen  İran Woodex Fuarı ve Bulgaristan’da gerçekleşen Technomebel Sofia ve Rusya’nın Krasnodar şehrinde gerçekleşen UMIDS Fuarları ve son olarak da Mayıs ayında Almanya’da gerçekleşen sektörün önemli fuarlarından olan İnterzum ve Ligna fuarlarına da katılarak WoodTech ve İntermob 2019 Fuarları proje ekibimiz yurtdışı tanıtım çalışmalarına devam etti.

Bunun yanı sıra ilgili sektörel dernekler, yayınlar ve online portallar üzerinden hedef ziyaretçi kitlesine ulaşılarak fuar davetlerimiz gerçekleştiriliyor. Yurtiçinde sanayi ve ticaret odaları ile işbirliği yaparak fuar dönemi için alım heyetleri oluşturuyoruz. Tüm Anadolu’yu karış karış gezerek katılımcı firmalarımızın yurtiçinden doğru alıcılarla buluşması için önemli temaslarda bulunduk. Tüm yıl boyunca sürdürdüğümüz, kitle iletişim araçları üzerinden tanıtımlarımız da frekansları artarak fuar açılış gününe kadar gerçekleştirilecek. Tüm bu çalışmaların olumlu sonuç verdiğini fuara katılım ve ziyaret taleplerinden görebiliyoruz.

Katılımcı ve ziyaretçilerimiz ağaç işleme makineleri, mobilya aksesuarları, orman ürünleri ve ahşap teknolojilerindeki yenilikleri bu yıl da fuarlarımızda yakinen gözlemleme fırsatı bulacaklar. Rakamlar fuarlarımızın sektör için ne kadar önemli bir çekim merkezi olduğunun kanıtı. Geçtiğimiz yıl 106 ülkeden 76.271 profesyonelin ziyaret ettiği fuarlar sektörün yenilik ve gelişiminin sahnesi olacak.

Fuarlarımız, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen sektörün öncü firmalarının ve marka yaratmak isteyen küçük - orta ölçekli firmaların uluslararası pazarlara açılma fırsatı buldukları, en son ürün ve yeniliklerini bir arada sergiledikleri, farklı ülkelerden gelen nitelikli ziyaretçilerle buluştukları, doğru alıcılar ile ikili iş görüşmeleri yaptıkları ticari ortamı sağlamaktadır. Tüyap olarak 32 yıldır sektöre bu hizmeti en iyi şekilde sunmak ve hizmet kalitemizi her sene yukarıya çıkarmak için çalışıyoruz. WoodTech ve İntermob fuarlarımızın bugün ulaştığı nokta sektörümüzün gücünün de bir göstergesidir. Markalarımız yurtdışı pazarlarda rekabet edecek kaliteye ulaşmışlardır. Fuarların yaklaşık 106 ülkeden ziyaretçi çekmesi, ürünlerimize gösterilen ilginin dünya çapında olduğunun kanıtı. Bu gelişime 32 yıldır katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz.

32 yıldır istikrarlı bir biçimde büyüyen WoodTech ve 22 yıldır mobilya yan sanayimizin uluslararası pazarlara açılan kapısı olan İntermob fuarlarımız yarattıkları sektörel güç birliği ile bölgemizde vazgeçilmez bir ticaret merkezi olarak öne çıkmaktadır.  Türkiye ve Avrasya’nın bu alanda en büyük uluslararası fuarları olma başarısına ulaşmış fuarlarımız, değerli sektör temsilcilerimizin, ilgili sivil toplum ve medya kuruluşlarının desteğiyle endüstrimizin yurtdışı pazarlarda etkinliğini artırmasına ve ticaret hacmini geliştirmesine hizmet etmeye devam edecektir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Sosyal Medya’da Takip Edin:
WoodTech ve İntermob’un Facebook ve Linkedin hesaplarını takip ederek hem fuarlar, hem de sektör hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz:

Facebook: @ woodtech.intermob
Linkedin: @ wood-tech-intermob
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN